Середа
12.12.2018
04:24
Головна » Файли » Класний керівник

урок толерантності
17.02.2013, 21:30
ВЧИТЕЛЬ: Діти, сьогодні ми зібралися поговорити про толерантність, навчитися поводитись толерантно. Але спочатку давайте представимося. Проведемо презентацію «Коло ввічливості». ВЧИТЕЛЬ: Тема нашого заходу «Вчимося бути толерантними».
Толерантність... Не всім цс слово може бути знайоме, і на перший погляд воно звучить зовсім не зрозуміло. Але зміст , який це слово несе, дуже важливий для існування і розвитку всього людства. Отже, ми з вами повинні розібратись, що означає це поняття? Чи завжди ми в житті толерантні до інших людей? Які якості мас толерантна людина і як їх в собі виховати? На ці та багато інших, запитань нам доведеться сьогодні відповісти.
Вам було дано завдання поцікавитись і підготувати матеріал по нашій темі у шкільній бібліотеці.
Презентація учнівських напрацювань
Поняття толерантність зустрічається ще у 18 столітті. У своєму «Трактаті про віротерпимість» відомий французький філософ Вольтср писав ,що «божевіллям є переконання, що всі люди повинні думати однаково про певні предмети».
Розуміння толерантності у різних народів є неоднакове,, оскільки залежить від історичного досвіду народів:
Іспанською мовою слово толерантність означає здатність визнавати відмінність ідеї інших людей.
Французькою - відношення, при якому допустиме те, що інші можуть мислити, або діяти інакше, ніж сам. Англійською - готовність бути терплячим.
Китайською мовою - дозволяти, приймати, бути по відношенню до інших великодушним.
Арабською мовою - прощення, м'якість, милосердя, співучасть, терпіння, відкрита душа для інших.
У персидському - це готовність до примирення.
Українською мовою - здатність терпіти щось або когось, бути стриманим, стійким, сприймати людей такими, якими вони є і взаємодіяти з ними. ВЧИТЕЛЬ: Отже, поняття толерантність є синонімом слова терпимість, саме так воно звучить латинською. Толерантність людей є найважливішою умовою миру і злагоди в сім ї, колективі, суспільстві. А на підтвердження цього послухайте притчу.
Категорія: Класний керівник | Додав: maria
Переглядів: 842 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]