Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 25.09.2020, 05:59

Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. с. Новосілки Горохівський р-н Волинська обл.

Меню сайту
Категорії розділу
Позакласна робота [4]
Рух учнів [0]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів


Правда про куріння
21.02.2013, 20:15

04.02.2013 року соціальним педагогом Демчук В.Л. та організатором дитячого колективу Понидельник Т.Ф. було проведено профілактичну роботу серед учнів 7-11 кл.

 

Лекція з використанням відеофільму.

 

 

Тема: «Правда про куріння»

 

Мета:   розповісти учням про шкідливість тютюнопаління;

               пропагувати здоровий спосіб життя серед школярів;

               виховувати негативне ставлення до шкідливих звичок.

 

Правда про куріння

 

Люди часто вигадують виправдання своїй поведінці. Це, зокрема, стосується і куріння. Дуже часто такі виправдання — неправда. А ми хочемо, щоб ви знали правду.

 

1. Курити і не затягуватися — так само шкід­ливо для здоров'я.

Деякі люди вірять, що коли курити не затя­гуючись, намагаючись не вдихати дим у легені, можна уникнути негативних наслідків куріння.

Правда ж така: навіть якщо просто тримаєш у руці запалену сигарету, то вже вдихаєш тю­тюновий дим. Тому немає значення затягується людина чи ні ― тютюновий дим однаково потра­пляє в її легені.

 

2. Сигарети з фільтром так само шкодять здоров'ю.

Деякі вірять, що сигарети з фільтром безпеч­ні для здоров'я.

Правда полягає в тому, що куріння будь-яких тютюнових виробів: сигарет із фільтром і без фільтра, цигарок, трубок, уживання жувально­го тютюну ― шкідливе для здоров'я. Дим будь-яких тютюнових виробів містить як отруйні ре­човини, так і речовини, що викликають рак.

 

3. Жувальний тютюн, як і сигарети, шкідли­вий для здоров'я.

Дехто впевнений, що коли замість курін­ня сигарет жувати тютюн, жодної шкоди для здоров'я не буде.

Правда полягає в тому, що жування тютю­ну так само шкідливе, як і куріння сигарет або будь-яких інших тютюнових виробів. У жуваль­ному тютюні також містяться отруйні речовини і речовини, що викликають рак.

 

4. Навіть помірно курити ― шкідливо для здоров'я.

Деякі вірять, що помірне куріння не шкодить здоров'ю.

Правда полягає в тому, що курити багато чи мало однаково шкідливо. Нікотин викликає звикання навіть після кількох викурених сига­рет. Нікотин, смоли і чадний газ потрапляють в організм разом із димом навіть однієї сигарети.

При першій спробі закурити може виникнути запаморочення, нудота і блювота.

 

5. Куріння ― це не засіб для схуднення.

Деякі дівчата переконані: куріння ― це кра­щий засіб для схуднення. Ті з них, які вже ку­рять, але хотіли б кинути, хвилюються, що, ки­нувши курити, вони наберуть вагу.

Правда полягає в тому, що нікотин пригнічує апетит, однак куріння не розв'язує проблему ваги. Чимало курців також мають надлишкову вагу. Проблема ваги може бути вирішена лише за допомогою правильного харчування. Можна, наприклад, перейти на низькокалорійну їжу, вживати якнайбільше овочів і фруктів.

 

6. Курити ― це не означає подобатися дівчатам.

Деякі хлопці-підлітки вважають: якщо вони курять, то подобаються дівчатам.

Правда ж насправді така: для того щоб спра­вити враження на дівчат, не обов'язково почи­нати курити. Багатьом дівчатам-підліткам не подобаються хлопці, які курять, тому що від них неприємно пахне. Ось що каже 14-річна Олена: «Йде собі, смалить, і вважає, що кру­тий. Краще б помився».

 

7. Курити ― це не означає виглядати елегантно.

Деякі дівчата-підлітки вважають: якщо вони курять, то виглядають так само елегантно, як і ті красиві жінки, яких вони бачать із сигаретою в рекламі чи кінофільмах.

Правда полягає в тому, що тютюнові кампанії виділяють величезні гроші на рекламу і кіно, щоб залучити якнайбільше покупців сигарет і заробити на цьому ще значніші суми. У своїй рекламі вони використовують красивих жінок, аби сигарети виглядали привабливими. Як пра­вило, ці жінки курять тільки для реклами, за­звичай у повсякденному житті вони не курять, а бережуть здоров'я.

 

8. Кинути курити нелегко.

Деякі підлітки вірять, що немає нічого про­стішого, як припинити куріння. Вони міркують так: ось зараз трішки побавимося, сьогодні по­куримо на дискотеці та ще завтра на святкуван­ні дня народження Сергія, а потім і кинемо.

Правда полягає в тому, що коли людина ку­рить, у неї змінюється баланс речовин у голов­ному мозку, внаслідок чого виникає залежність від куріння. Людина починає відчувати постій­ну тягу до куріння. Після цього кинути курити стає зовсім нелегко.

Категорія: Позакласна робота | Додав: Sergiy
Переглядів: 1140 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 3.5/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук
Гаряча лінія
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2020
Конструктор сайтів - uCoz