Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 29.04.2024, 12:28

Новосілківська гімназія Горохівської міської ради Луцького району Волинської області

Меню сайту
Категорії розділу
Управління [12]
Рух учнів [1]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів


Штатний розпис навчального закладу
[ Викачати з сервера (254.5 Kb) ]03.11.2012, 14:28

Фінансово-господарська діяльність

Штатний розпис навчального закладу складається та затверджується на початку календарного року і діє протягом року. Проте з 1 вересня 2012 року відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України в загальноосвітніх навчальних закладах запроваджено нові штатні нормативи. Така ситуація викликає безліч запитань щодо складання та порядку внесення змін до штатного розпису

СКЛАДАЄМО ШТАТНИЙ РОЗПИС ШКОЛИ

Штатний розпис — це документ, що встановлює структуру, штати та посадові оклади працівників закладу, установи, а також надбавки та доплати до цих окладів. Штатний розпис є переліком посад у закладі із зазначенням їхньої кількості та розмірів посадових окладів.

Згідно із статтею 45 Закону України «Про загальну середню освіту» від 13 травня 1999 р. № 651-ХIV, штатні розписи державних і комунальних загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від підпорядкування і типів встановлюються відповідним органом управління освітою на підставі Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів, затверджених Міністерством освіти і науки України. На сьогодні чинними є штатні нормативи, визначені Методичними рекомендаціями з питань порядку формування штатів загальноосвітніх навчально-виховних закладів (листи Міністерства освіти і науки України від 19 червня 2001 р. № 1/9-234 та від 15 червня 2004 р. № 1/9-324).

Проте з 1 вересня 2012 року у загальноосвітніх навчальних закладах запроваджено нові Типові штатні нормативи відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту «Про затвердження Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів» від 6 грудня 2010 р. № 1205 (далі — Типові штатні нормативи), які визначають максимальну кількість посад (штатних одиниць) у навчальному закладі.

Типові штатні нормативи поширюються на всі типи загальноосвітніх навчальних закладів, крім шкіл-інтернатів усіх типів, а також спеціальних, санаторних шкіл, шкіл соціальної реабілітації та вечірніх шкіл.

Складання та затвердження штатного розпису є обов’язковим.

Його відсутність вважається порушенням вимог законодавства про працю, за яке роботодавець може нести адміністративну відповідальність відповідно до частини 1 статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 7 грудня 1984 р. № 8073-Х, а саме накладення штрафу на посадових осіб від 15 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 255 до 850 грн).

Штатний розпис затверджує на початку року керівник навчального закладу за погодженням з організацією вищого рівня, про що видається відповідний наказ.

Нижче наведено приклад наказу про затвердження штатного розпису.

Приклад

НАКАЗ

04.01.20__№ __

Про затвердження штатного розпису

На виконання статті 45 Закону України «Про загальну середню освіту» від 13 травня 1999 р. № 651-ХІV та наказу відділу освіти _______________________ «Про встановлення штатних розписів загальноосвітніх навчальних закладів _________ району» від «__» «_________» 20__ р. № __

НАКАЗУЮ:

Затвердити штатний розпис ___________________(назва школи) (додаток №1).

Директор підпис ініціали, прізвище

Діє затверджений документ протягом календарного року.

Форма штатного розпису

Постановою Кабінету Міністрів України «Про порядок складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ» від 28 лютого 2002 р. № 228 визначено, що типову форму штатного розпису для бюджетних установ затверджує Міністерство фінансів України. На сьогодні чинною є форма штатного розпису, затверджена наказом Міністерства фінансів України «Про затвердження документів, що застосовуються у процесі виконання бюджету» від 28 січня 2002 р. № 57 (див. Додаток).

А от під час зазначення назви посади у штатному розписі необхідно враховувати вимоги нормативно-правових актів, зокрема керуватися Класифікатором професій, а також дотримуватися найменування посад, передбачених Типовими штатними нормативами.

Вимоги до складання штатного розпису

Штатний розпис школи розробляють у межах затвердженого центральними та місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування фонду заробітної плати, дотримуючись найменування посад, передбачених Типовими штатними нормативами.

Штатний розпис повинен містити такі складники, як гриф затвердження, заголовок і текст.

Крім того, до штатного розпису вносять такі відомості:

• назву структурних підрозділів (якщо такі є);

• перелік посад;

• кількість штатних одиниць;

• розміри (суми) посадових окладів, доплат і надбавок;

• місячний фонд оплати праці.

Посади у штатному розписі рекомендується записувати в такій послідовності:

• керівник;

• його заступники (за наявності);

• професіонали, фахівці (з урахуванням категорій);

• технічні працівники, робітники (з урахуванням класів, розрядів).

Під час складання штатного розпису використовують таке поняття, як «штатна одиниця», під яким розуміють певну посаду в навчальному закладі. Залежно від потреб закладу в тій чи іншій посаді може передбачатися 1, 0,5 і менше штатної одиниці. Це означає, що, наприклад, працівник, прийнятий на 0,5 штатної одиниці, працює протягом 50% робочого часу і одержує половину повного окладу, передбаченого для цієї посади.

Визначення кількості штатних одиниць тієї чи іншої посади у навчальному закладі залежить від:

• типу закладу;

• кількості учнів і класів;

• режиму роботи навчального закладу;

• площ і санітарного стану приміщень, будівель і споруд.

Якщо у штатному розписі потрібно затвердити однакові назви посад, але з різними посадовими окладами, то щодо кожної штатної одиниці в окремому рядку зазначають професію, кваліфікацію (розряд, клас, категорія, група), тарифну ставку (оклад). Якщо в межах штатного розпису для однакових посад установлено однакові оклади, в одному рядку встановлюють кількість штатних одиниць працівників певної професії та кваліфікації (розряду, класу, категорії, групи) і тарифну ставку (оклад).

Посади вчителів до штатного розпису не вносять.

ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ШТАТНОГО РОЗПИСУ

Штатний розпис затверджують на кожен календарний рік до його початку. Діє затверджений документ протягом календарного року.

Якщо виникає необхідність введення нових штатних одиниць або виведення наявних, зміни розміру оплати праці (окладу) або істотних умов праці (систем і розмірів оплати праці, розрядів і найменувань посад тощо), до штатного розпису можуть вноситися зміни.

Якщо зміни незначні, то про їх внесення до штатного розпису видають наказ, що містить підставу для таких дій. Штатний розпис, затверджений на початку року, можна не переробляти.

Якщо протягом календарного року істотно змінюються посадові оклади, вводяться нові посади, доцільно видати наказ про затвердження штатного розпису в новій редакції. У цій ситуації штатний розпис складається з урахуванням усіх змін і затверджується директором закладу на момент внесення цих змін.

ВИЗНАЧЕННЯ РОЗМІРІВ ПОСАДОВИХ ОКЛАДІВ (СТАВОК ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ)

Розміри посадових окладів, ставок заробітної плати встановлюють згідно із затвердженими тарифними ставками (окладами), які діють на час складання штатного розпису.

Під час складання штатного розпису треба пам’ятати: посадовий оклад або місячна тарифна ставка (оклад) працівникане може бути менше законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати. Звертаємо увагу: до мінімальної заробітної плати не включають доплати, надбавки та інші заохочувальні й компенсаційні виплати.

Для впорядкування оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, а також створення механізму підтримання на постійному рівні оптимальних міжгалузевих і міжпосадових співвідношень в оплаті праці Кабінет Міністрів України своєю постановою від 30 серпня 2002 р. № 1298 затвердив Єдину тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери. Цією постановою, зокрема, затверджено:

• Схему тарифних розрядів посад керівних, наукових, науково-педагогічних, педагогічних працівників, професіоналів, фахівців та інших працівників бюджетних установ, закладів та організацій.

• Схему тарифних розрядів посад (професій) професіоналів, фахівців, керівників інших структурних підрозділів і технічних службовців, загальних для всіх бюджетних установ, закладів та організацій.

• Схему тарифних розрядів посад (професій) робітників, загальних для всіх бюджетних установ, закладів та організацій.

• Ставки погодинної оплати праці працівників усіх галузей економіки за проведення навчальних занять.

На підставі цієї постанови Міністерство освіти і науки видало наказ «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26 вересня 2005 р. № 557, яким треба користуватися під час встановлення тарифних розрядів працівникам навчального закладу за тією чи іншою посадою.

До штатного розпису вносять надбавки (доплати) до посадових окладів деяких категорій працівників. Вони встановлюються відповідно до чинних умов оплати праці власником або уповноваженим ним органом як складники системи оплати праці та повинні мати постійний характер. Доплати та надбавки можна встановлювати у відсотках посадового окладу (тарифної ставки) або у фіксованій сумі. У першому випадку в разі зміни розміру посадового окладу (тарифної ставки) розмір доплати або надбавки відповідно змінюватиметься, а в другому випадку сума доплати (надбавки) залишається постійною незалежно від зміни посадового окладу (тарифної ставки).

Звертаємо вашу увагу на заповнення графи «Місячний фонд заробітної плати», де проставляється сума посадового окладу (тарифної ставки) і надбавки (доплати) (за наявності) за кожною посадою, групою штатних одиниць працівників відповідної професії та кваліфікації. Сумарний показник графи проставляється в рядку «Разом по закладу».

У додатку подано приклад заповнення штатного розпису навчального закладу.

Додаток
Приклад оформлення штатного розпису школи

ЗАТВЕРДЖУЮ
штат у кількості 15,5 штатних одиниць
з місячним фондом заробітної плати 22560,10 гривень

Начальник відділу освіти _____________
Підпис (Ініціали, прізвище)
«__» грудня 20___ р.

М.П.

Штатний розпис на 20__ рік
(назва школи)
(фрагмент, оклади станом на 01.01.2012)


Директор підпис прізвище

Бухгалтер підпис прізвище

М.П.

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

 Закон України «Про загальну середню освіту» від 13 травня 1999 р. № 651-ХМ

 Постанова Кабінету Міністрів України «Про порядок складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ» від 28 лютого 2002 р. № 228.

 Постанова Кабінету Міністрів України «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери « від 30 серпня 2002 р. № 1298.

 Наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження документів, що застосовуються у процесі виконання бюджету» від 28 січня 2002 р. № 57.

 Наказ Міністерства освіти і науки «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26 вересня 2005 р. № 557.


Використано матеріали: ДОВІДНИК ДИРЕКТОРА ШКОЛИ [№ 1 січень, 2012]
Категорія: Управління | Додав: Admin
Переглядів: 19499 | Завантажень: 718 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук
Гаряча лінія
Друзі сайту
.

Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz